Ne Nedir ?

Strapon Nedir?

Strap-on ya da bizde kullanılan ismiyle “belden bağlamalı dildo” denen dildo çeşidi genelde iki parçadan oluşan, kemerli ve dildolu bir seks oyuncağıdır. Strap-on’larda genellikle dildo kullanılır. Nadiren de olsa vibratörlü strap-on’lar da vardır ve üretilip satılmaktadır. Strap-on genelde lezbiyen ilişkilerde kadınların kullandığı bir seks oyuncağı olsa da, erkekler de partnerleriyle ilişki sırasında fantezi olarak rol değişimi yapmak isteyebilirler. Kadının yerine erkek geçer ve strap on’u beline bağlayan kadın partneriyle anal ilişkiye girer. Erkeğin bir strap on giyen kadınla girdiği ilişki türüne “pegging” denir.

Strap on için alışveriş yaparken göz önünde bulundurulması gereken birkaç nokta vardır. Buradaki fikir, dildoyu elsiz kullanılacak hale getirmek için vücuda doğru tutmaktır, böylece onu bir partnerle kullanabilir ve hareket etmemesini sağlayabilirsiniz. Strap-on iyi oturmalı ve dildo ondan uzaklaşacak ya da ileri çekilecek kadar gergin olmamalıdır. Bazıları strap-on kemerini ve dildoyu ayrı ayrı satın alır. Fakat, bu iki ürünün birbirine tam oturanlarını bulmak pek de kolay değildir. O yüzden, takım halinde satılan strap-on daha çok tercih edilmekte, satın alınmakta ve kullanılmaktadır.

Tüm seks ürünlerinde olduğu gibi strap-on satın alırken de sağlık ve size vereceği cinsel hazza dikkat etmeniz gerekir. Yoksa hem harcadığınız para hem de yatakta partnerinizle harcadığınız efor boşa gidebilir. eğer bir kadınsanız ve erkek partnerinizle rol değişimi için strap-on kullanmak istiyorsanız onu önceden kesin olarak ikna etmenizde fayda vardır. Keza, ilk söylediğinizde “Tamam olur” diyen erkek sıra ilişkiye geldiğinde bu fikirden vazgeçebilir. Kadın kadına ilişkilerde ise genelde dominant olan taraf strap-on kullansa da bu durum partnerlerin isteğine göre sıralı kullanma olarak değişebilir.

Eğer dildo ve kemeri ayrı ayrı satın alıp kendinize has bir strap-on oluşturmak isterseniz, aldığınız bu farklı ürünlerin birbirine olan oranını iyi hesaplamanız gerekir. Büyük bir dildo ince bir kemerde doğru düzgün durmayıp düşebilir. Ya da küçük bir dildo herhangi ölçüde bir kemere tam oturmayıp yerinden kurtulup düşebilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için hazır strap-on satın almakta daha büyük bir fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir